Ondřej Filip

3. 4. 2017 – MÉNĚ STRESU? PROČ NE?

STRESSM. Benioff (Salesforce), O. Winfrey, B. Clinton, R. Murdoch, 50Cent, Google, Ford, Goldman Sachs a další. Co mají všechny tyto firmy, jejich šéfové a vlivní lídři byznysu. společného? Oni všichni praktikují Zaměřenou pozornost, aby byli výkonnější, efektivnější a šťastnější.
V únoru jsem psal o tom,  jak jsme “busy” a pár tipů jak se dostat ze začarovaného kruhu naší zaneprázdněnosti. Bohužel (nebo spíš naštěstí) k tomu, abychom lépe zvládali svůj čas, úkoly, povinnosti a činnosti, potřebujeme jít mnohem více do hloubky. Naše zaneprázdněnost je pouze symptomem hlubšího problému, který nemůže vyřešit “technickými radami jako je např. začínej tím nejdůležitějším, vytvoř si seznam úkolů, apod. To vše nám může pomoci být více organizovaní, ale nevede nás k podstatě věci. A podstatou toho, že jsme zaneprázdnění (a prokrastinujeme) je velmi často naše nízká sebehodnota.

Užitečným a nezbytným nástrojem k tomu, abyste pochopili a cítili co se děje ve vaší mysli když jste zaneprázdění, je Zaměřená pozornost (nebo – li Mindfulness , Všímavost).

Co si představit pod pojmem Zaměřená pozornost?

Zaměřená pozornost má více jak 2 600 let staré kořeny. Díky rozvoji moderních technologií, byly její neoddiskutovatelné přínosy prokázány stovkami studií & výzkumů na vědecké úrovni.

Zaměřená pozornost je naše schopnost být neutrálním pozorovatelem našich emocí, myšlenek a tělesných počitků bez toho, aniž bychom se s nimi ztotožňovali, hodnotili a jakkoliv se je snažili měnit. To vede k rozvoji stabilní, silné a vnímavé mysli, která nám dává klid a schopnost jasně myslet. Jednoduše řečeno, Zaměřená pozornost je o tom, že víme, co se děje v naší mysli.

Nejlepší způsob jak se naučit zaměřovat pozornost je meditace, nebo-li mocný mentální trénink. Tak jako chodíte do posilovny nebo trénovat běh, abyste byli silnější nebo rychlejší, můžete stejně tak trénovat vaši mysl, aby byla klidná, stabilní a vnímavá. 

V dnešním, vysoce konkurenčním a rychle se měnícím obchodním prostředí, Zaměřená pozornost již není něco, co je  hezké “mít“, ale je to nezbytnost. Schopnosti jako zaměření a koncentrace, kreativita, efektivní rozhodování a emoční inteligence, jsou nutné pro výkon a spokojenost vašich lidí, a tím pádem i pro zisk vaší společnosti.

OSOBNÍ PŘÍNOSY                                                                                   FIREMNÍ PŘÍNOSY

✔︎  Významné snížení  úrovně stresu                                             ✔︎ Zvýšení produktivity a spokojenosti
✔︎  Lepší “time management”                                                             ✔︎ Zvýšená emoční inteligence
✔︎  Rozvoj pozitivního myšlení                                                          ✔︎ Kultivace vztahů

✔︎  Snižování vysokého krevního tlaku                                         ✔︎ Zlepšení  rozhodovacích schopností

✔︎  Posílení imunitního systému                                                      ✔︎ Rozvoj kreativity

✔︎  Zpomalení procesu stárnutí                                                       ✔︎  Kvalitnější soustředění

✔︎  Zvýšený pocit štěstí a spokojenosti                                       ✔︎  Nižší úroveň absentérství

✔︎  Fyzická pohoda a zdraví                                                               ✔︎  Vyšší přirozená loajalita

✔︎  Lepší stravovací a spací návyky                                                ✔︎ Vyšší zisky a finančně stabilnější firma

 

Rozvoj Zaměřené pozornosti pomáhá zvyšovat celkovou produktivitu ve společnostech jakékoliv velikosti, v jakémkoliv odvětví a na jakékoliv úrovni. Zaměřená pozornost má významnou přidanou hodnotu na všech úrovních organizace. Pomoc zaměstnancům na všech úrovních zvládat efektivně stres, zaměřovat se na své a firemní cíle a jasně komunikovat s kolegy, zvyšuje produktivitu jak zaměstnanců, tak i firmy jako takové.

Více informací o jednotlivých programech Zaměřené pozornosti naleznete na www.ondrejfilip.com
Pokud pro vás byl článek hodnotný, ocením jeho sdílení s vašimi kolegy, týmem a na sociálních sítích.

Život je skvělý!

Ondřej

 
Ondřej Filip
Ondřej Filip

Ondřej Filip

info@ondrejfilip.com
+420 777 292 545
skype: coachondrej

MŮJ STROM ŽIVOTA

     

Kontaktní formulář

Please leave this field empty.